Home Robotyka
PDF Drukuj

... to kolejny krok do automatyzacji przedsiębiorstw. Nowoczesne technologie i dynamiczny rozwój tej dziedziny nauki sprawiły, że manipulatory przemysłowe i różnego rodzaju roboty znajdują zastosowanie nie tylko w dużych fabrykach, ale i w małych zakładach produkcyjnych. Roboty stosuje się wszędzie tam, gdzie środowisko pracy jest zbyt agresywne dla człowieka, gdy praca wymaga niesamowitej dokładności, lub tam gdzie praca polega na powtarzaniu tych samych czynności i po pewnym czasie staje się bardzo nużąca dla zwykłego człowieka.

Czym jest współczesny robot ? Najlepiej na to pytanie odpowiada opis robota, jaki spotykamy w krajach angielskojęzycznych - "kluge" - co w dowolnym tłumaczeniu możemy opisać jako system składający się z różnorakich elementów składowych, których twórcy nigdy nie zamierzali wykorzystywać razem. Wszystkie te części składowe rozwijały się niezależnie od siebie do momentu osiągnięcia pewnego określonego poziomu doskonałości. Wtedy błyskotliwa myśl inżynierów spowodowała połączenie ich w jednym urządzeniu tak, aby lepiej służyły człowiekowi.

W dzisiejszych czasach, roboty i wszelkiego rodzaju automaty, znajdują się w prawie każdej dziedzinie produkcji i życia człowieka. Obecne fabryki produkcyjne nasycone są robotyką do tego stopnia, że spacerując po nich ma się wrażenie, że same są jednym wielkim robotem. Należy wyczekiwać tylko faktu, kiedy człowiek będzie całkowicie zbyteczny w procesie produkcyjnym.

Roboty potrafią wszystko. Inżynier nie powinien bać się takiego stwierdzenia. Można założyć, że do każdego zadania można stworzyć odpowiedniego robota, manipulator czy automat, jednakże nie zawsze musi to być opłacalne. Wspaniałością i główną cechą wyróżniającą roboty jest ich zdolność do łatwego przezbrajania i dopasowywania się do innych zadań. Obecnie roboty wykonują takie zadania jak : spawanie, zgrzewanie, przenoszenie, klejenie, pakowanie, składanie, cięcie, wypalanie, dozowanie, malowanie, mierzenie, testowanie, paletyzacja, depaletyzacja. Jeżeli chodzi o przemysł samochodowy biorą udział praktycznie w każdym procesie produkcyjnym.

 

W mniejszych zakładach produkcyjnych roboty znajdują zastosowanie przede wszystkim w aplikacjach spawania i paletyzacji. Coraz częściej rożne firmy decydują się na zastosowanie robotów przemysłowych takich jak roboty Fanuc, roboty Kuka, ABB czy Motoman lub Kawasaki do wykonywania zadań specyficznych i nie wielkoseryjnych. W takich przypadkach roboty np. frezują elementy 3D zeskanowane wcześniej skanerem z modelu.

 

W Polsce najczęściej stosowanymi Robotami Przemysłowymi są takie marki jak: Fanuc, Kuka, Abb, Kawasaki, Motoman.

 

Nasza firma zajmuje się programowanie robotów przemysłowych Fanuc Kuka i Abb oraz projektowaniem i uruchamianiem instalacji opartych na nowych i używanych robotach przemysłowych.

 

 

Roboty przemysłowe Automatyzacja procesu wtrysku - projekt manipulatora
Fanuc Paletyzacja Robot Fanuc - Paletyzacja - Przykład programu

 

 

© 2013 Bartłomiej Siuda Robotyka i Automatyka Przemysłowa Roboty Fanuc Kuka Abb

Polityka prywatności

Webmaster: NRGstudio.pl
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.

Strona używa informacji zapisanych za pomocą… plików cookies w celu dostosowania do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeżeli tego nie akceptujesz zmień ustawienia przeglądarki dotyczą…ce cookies. Więcej informacji można znaleźć‡ w naszej Polityce prywatności.